O mnie

Na sezony 2015 i 2016 przygotowałem specjalne, atrakcyjne cenowo, oferty dla Par Młodych, które zdecydują się na współpracę ze mną. Przed zawarciem transakcji z każdą Par Młodych spotykam się osobiście, celem wzajemnego zapoznania się i przedstawienia późniejszej Umowy.

Fotografuję przy użyciu dwóch aparatów wysokiej klasy marki Pentax. Podstawowym korpusem, którym fotografuję, jest model K-3 II, który w ocenie wielu specjalistów jest najlepszym niepełnoklatkowym aparatem cyfrowym. Aparat ten charakteryzuje się wysoką czułością i bardzo szybkim oraz celnym autofokusem, dzięki czemu nie jest problemem fotografowanie nawet w ciemnych kościołach. Drugim natomiast jest model K-5, również charakteryzujący się dobrą czułością i szybkim oraz celnym modułem AF.

Używam tylko jasnych obiektywów ze światłosiłą f/1.4 i f/2.8. Podstawowymi obiektywami są szerokokątny 17-50mm oraz standardowy stałoogniskowy 50mm. Dodatkowo używam obiektywu o ogniskowej 85mm/1.4 dzięki czemu nie zawsze muszę podchodzić blisko fotografowanych osób, przez co nie zakłócam fotografowanego momentu. Swoje zaufanie powierzyłem m.in. firmie Sigma, która wydała profesjonalne obiektywy dla zawodowców w linii EX wyposażonych w ultraszybkie mechanizmy autofokusa HSM. Dzięki tym kilku czynnikom zdjęcia, które zrobię, są bardzo dobrej jakości.

W mojej torbie zawsze znajdują się też dwie lampy błyskowe z dyfuzorami o liczbach przewodnich 48 oraz 58, a także karty pamięci oraz dodatkowe akumulatory do obu aparatów.